Унікальні місця світу

Романтичний Тунель кохання у Клевані: Лісова дорога у казку

261

264


фото: denied.org.ua

tonnel-lubvi7
Тут ніколи не жили королі чи принцеси і не відбувались драматичні історичні події. Ця туристична пам`ятка заслужила визнання виключно своєю красою. Красою, створеною магією найвидатнішого у світі архітектора – Природи. А історію тут творять романтики. Щодня, ті, хто приїжджають сюди у пошуках кохання. Адже, кажуть, саме тут воно і живе. Блукаючи довгою доріжкою під алеями то зеленого, то багряно-червоного, то золотого віття. І якщо ви хочете знайти кохання – варто лише попросити, стоячи тут. Це місце так і називається – Тунель кохання.

Ботанічний феномен — «живий» зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев та кущів. Сплітаючись між собою гілками і листям, вони виглядають наче тунель точної арочної форми. Кажуть, арка має символічне значення. Ті, хто побував тут, розповідають про дуже сильну ауру, яку можна відчути. А колія на дві рейки – це ніби символ шляху для двох доль. Якщо самотня людина, стоячи у цьому тунелі, загадає бажання знайти свою половинку, воно обов’язково збудеться. Пари ж просять у долі вічного кохання. І справді, важко втриматись, щоб не загадати бажання, коли стоїш ніби посеред казки. Тут все здається якимось чарівним…

Легенда про кохання і світло нічних ліхтариків у лісі

Розповідають, що ця історія трапилась на початку ХХ століття. Тоді колія, що вестиме із Оржева (сусіднє село) до Клевані була лише у планах. Спроектувати залізну дорогу у цій місцині було не так просто: потрібно було зносити багато будинків, розширювати роз’їзд. Несподівана ідея прийшла в голову молодому польському інженеру. Він запропонував прокласти залізне полотно навпростець – через ліс. Замовники проекту тоді не здогадувались, що для інженера це був просто найкоротший прямий шлях до коханої дівчини…
Вона жила у Клевані і ходила у православну церкву. Та на свою біду закохалась у польського католика (того самого інженера), чим не на жарт обурила батьків. Вони були категорично проти зустрічей пари.
Хлопець жив у Оржеві і приїжджав на таємні зустрічі з коханою на велосипеді. Коли ж сама доля підкинула шанс створити пряму дорогу між двома селами, він відчайдушно взявся за роботу.
Колія вийшла рівнесенька та пряма і виглядала вона неначе зелений тунель серед лісу. Щоб спілкуватись на відстані, закохані вивчили азбуку Морзе і вечорами з допомогою ліхтарів таємно посилали одне одному повідомлення, які світились зашифрованими зізнаннями. З допомогою біноклів в прямісінькому лісовому тунелі було чудово видно світлові знаки аж за три кілометри від парубка до дівчини. Його – від Оржева, а її – від Клевані. Отак вони і спілкувались, забуваючи про заборони батьків і не думаючи про те, що скажуть люди.
Та згодом життя розлучила їх, проклавши його дорогу назад у Польщу, а її – до серця іншого. Кажуть, кожен прожив щасливе життя, та до кінця пам’ятав романтичну історію своєї юності.

Прозаїчна версія…

Насправді ж залізницю від сторонніх очей інженери сховали навмисне. Колись у довколишніх селах були військові бази, через що й вдалися до прийому маскування, засадивши дорогу лісом. Минав час, військові бази відійшли на другий план. Люди припинили обрізати дерева довкола колії, дозволивши природі самій господарювати у лісових володіннях. Рік за роком вона окутувала дорогу гіллям, доки не утворилась справжня жива печера неймовірної краси.
Це диво природи простягається на відрізку залізничної колії, яка веде від селища Клевань до селища Оржів, приблизно на 4 кілометри. Дерева й далі росли б, сплітаючи гілля щораз тісніше, якби їх не будив поїзд, який мчить по рейсах у напрямку місцевого заводу.

Ластівчине гніздо, Крим, Україна

Долина нарцисів – один з найкрасивіших куточків України, жива легенда Закарпаття

Фото: Роман Михайлюк 
 Озеро Синевир. «Морське око» Карпат, Україна
фото: Олександр Науменко

Українська пустеля Олешківські піски є найбільшою в Європі!
Олешківські піски - природне диво України та найбільша пустеля Європи (1)

Маленький фіорд у серці України – Буцький каньйон

Буцький каньйон4 

Це диво природи знаходиться у Черкаській області. І хоч рельєф тут переважно рівнинний, та матінка природа, зробила виняток, наділивши місцевість мальовничим гранітним каньйоном.
Загальна довжина його – приблизно 2,5 кілометри, а ширина — 80 метрів. Висота скель сягає тридцяти метрів. Кажуть, цьому камінню понад 2 мільярди років. Воно утворилось у протерозойський період – коли лише формувались ґрунти нашої планети.
Між високих гранітних скель, що утворюють камяні береги, тече одна з накрасивіших річок України – Гірський Тікич. Річкові води стрімко скочуються з брили граніту, тим самим створюючи водоспад Вир. У ХІХ столітті біля водоспаду побудували водяний млин. А у ХХ – гідроелектростанцію. Одну з найперших в Україні. Її будували довго, вручну, як кажуть місцеві жителі. Та довго установа не пропрацювала.
Колись на мальовничих берегах річки росли буки. Тих дерев вже немає, та неподалік розкинулось старовинне село Буки, яке отримало від них свою назву. Звідси теж чудово видно каньйон, він відкривається у іншому ракурсі. У ХVІ столітті в Буках навіть була своя фортеця. Та зараз від неї нічого не залишилось.

Український Стоунхендж

Так називають складені у формі, схожій на англійський кромлех, гранітні брили. Люди приписують споруді рукотворне походження. Проте, досі це не було доведено, тож вчені ще досліджують загадковий об’єкт каньйону.

Альбаррасін, Арагон, Іспанія

Прекрасно збережене середньовічне містечко на півночі Іспанії, Альбаррасін знамените наскальними малюнками в печерах (важливим свідченням Левантийского доісторичного мистецтва) і своїми Picaportes - унікальними дверними ручками. Кожні двері в місті і ручка до них неповторні і створені місцевими майстрами у відповідності з старовинними звичаями і технологіями.
                  
Уакачина, оазис в пустелі Сечура, Перу

У селищі Уакачина постійно проживає трохи більше сотні осіб. Згідно з місцевою легендою, озеро виникло після того, як прекрасна принцеса була захоплена молодим мисливцем зненацька під час купання в басейні. Дівчина встигла втекти, а басейн перетворився на озеро. Складки мантії тікаючої принцеси стали дюнами, оточуючими Уакачину, а вона сама незабаром повернулася до озера і досі живе в ньому русалкою.

Альтер до Прат, Бразилія

Це місто, оточене лісами Амазонії і володіє чудовим пляжем, відоме як Острів Любові. В кількох метрах від пляжу розташована величезна лагуна Лаго Верде, яка є домівкою для багатьох тварин. Доплисти до неї можна тільки на каное.

 Готель Moulin de Roc, Франція

Глибоко в провінції Дордонь ви знайдете старий млин, перетворений в чарівний готель на березі тихої річки. На кілометри навколо немає нічого. А в самому готелі розташований один із знаменитих Мішленівських ресторанів.

Печера Меліссані, Кефалонія, Греція

У грецькій міфології німфи заселяли цю таємничу печеру і заманювали чоловіків своєю красою. Через величезну діру в "стелі" в печеру проникає сонячне світло, сяючи на поверхні найчистішого озера Меліссані.

Кинта да Регалейра, Сінтра, Португалія


Замок Кинта де Регалейра, включений у складі палацового комплексу в список Всесвітньої спадщини Юнеско, є одним із найромантичніших місць Португалії. Головна загадка Регалейры - колодязь, що йде в глиб землі. Спіральна галерея, йде навколо нього, має дев'ять рівнів, в кожному рівні - за п'ятнадцять сходинок. Ці дев'ять рівнів, символізують дев'ять кіл пекла, дев'ять кіл чистилища і дев'ять кіл раю, описаних Данте. На стіні колодязя - сяючий трикутник - символ масонства. Багато хто вважав, що замок Регалейра служить для масонських зібрань, проте документального підтвердження цього так і не знайшлося.

Вулиця Вайсгербергассе, Нюрнберг, Німеччина

Вайсгербергассе - історична вуличка в Нюрнберзі, відома своїми приголомшливими кованими вивісками.

Острів Кокос, Коста-Ріка

Кокос - найбільший безлюдний острів в тихому океані, розташований в 600 кілометрах від західного узбережжя Коста-Ріки. Він відомий тим, що, згідно з поширеним легендами, на ньому захований найбільший скарб, який ніким досі не був виявлений. А ще цей острів - просто рай для дайверів завдяки його вельми багатій підводній фауні.

Благай, Боснія і Герцеговина

Саме по собі містечко Благай нічого з себе не представляє, це швидше просто село. Але поруч з ним знаходиться витік річки Буна, він дуже мальовничий. Це красиве місце облюбували мандрівні мусульманські ченці - дервіші. У XVI столітті тут була зведена "текия" (від турецького -"текке"), монастир дервішів. Свій первісний вигляд вона, звичайно, не зберегла, але і нинішня будівля теж не така вже й нова - вона була побудована в середині XIX століття.

Иллоккортоормиут, Гренландія

Добиратися у Иллоккортоормиут так само складно, як і вимовляти його назву: тільки раз в тиждень зі столиці Ісландії літаком до Гренландії, а потім на вертольоті або човні до самого містечка. Але воно того варте: це барвисте маленьке місто розташоване на найдовшій крижаній річковій системі в світі.

Марсашлокк, Мальта

Ще в давнину це місце використовувалося карфагенянами, а потім і римлянами як головна гавань Мальти. В 1565 році, коли османська Туреччина спробувала захопити острів, у Марсашлокка була стоянка турецького флоту.
Зараз місцеве населення заробляє, в основному, рибальством. Однією з визначних пам'яток містечка є яскраво розмальовані човни городян (луззу).

Гальштат, Австрія

Гальштат - середньовічне село з населенням менше 1000 чоловік. Його основна визначна пам'ятка - соляні копальні, найдавніші в Європі, розробка яких ведеться ось уже три тисячі років. Відомості про селище з'являються в письмових джерелах з 1311 року. Про середньовічну історю Гальштату даних майже не збереглося в силу його віддаленості від шляхів сполучення.

Тадж-Махал – «перлина Індії», «восьме диво світу», одна з найкрасивіших будівель у світі

Тадж-Махал - «перлина Індії», «восьме диво світу», одна з найкрасивіших будівель у світі (9) 

Тадж-Махал - «перлина Індії», «восьме диво світу», одна з найкрасивіших будівель у світі (8) 

Тадж-Махал - «перлина Індії», «восьме диво світу», одна з найкрасивіших будівель у світі (2) 

Тадж-Махал – «перлина Індії», «восьме диво світу», одна з найкрасивіших будівель у світі. Побудований за наказом Шах Джахана, імператора Великих Моголів, він ось вже більше трьохсот років є головним символом втраченого кохання.

Шах Джахан дуже любив свою дружину. Мумтаз Махал затьмарила усіх дружин і наложниць правителя імперії, вона стала не тільки улюбленою жінкою, а й другом і помічницею імператора. Протягом сімнадцяти років вона слідувала за чоловіком всюди, супроводжувала його у військових походах, під час одного з яких і померла, не переживши пологи чотирнадцятої дитини. Убитий горем Шах Джахан наказав збудувати для коханої мавзолей, якого світ ще не бачив. Через рік після смерті Мумтаз Махал, в 1632 році, почалося грандіозне будівництво в Агрі, що була тоді столицею імперії.
Воно тривало 22 роки, на зведенні місця упокоєння коханої дружини імператора трудилося близько 20 000 робітників, були запрошені майстри з Персії, Близького Сходу, Середньої Азії. Легенда свідчить, що після закінчення будівництва Шах Джахан наказав позбавити скульпторів і архітекторів рук, щоб вони ніколи більше не змогли побудувати таку чудову будівлю, а також очей, щоб вони не могли побачити що-небудь більш красиве, ніж той пам’ятник, який вони звели в Агріе. Так це чи ні, але побудований в результаті мавзолей, дійсно, став, і до сьогоднішніх днів залишається, одним з найвеличніших і найпрекрасніших споруд у світі.
Тадж-Махал поєднав у собі риси перських, індійських і ісламських архітектурних стилів, ставши кращим зразком Могольської архітектури. П’ятибанна будівля висотою 74 метра, з чотирма мінаретами по кутах оточена красивим садом з фонтанами і басейном. Стіни мавзолею складені з напівпрозорого мармуру, який привозили на будівництво за 300 км. Мармур Тадж-Махала має унікальну особливість: вдень він виглядає білим, на сході сонця – рожевим, а в місячну ніч – сріблястим. Спершу мармурові стіни були оздоблені безліччю дорогоцінних каменів – бірюзою, агатом, малахітом, сердоліком, а двері в мавзолей, що символізують вхід в рай, були прикрашені найтоншим мереживом срібла (пізніше двері були вкрадені, як і багато каміння, і сьогодні входом в храм любові служать двері з міді). В самому серці мавзолею стоять дві лже-гробниці (справжні склепи – під підлогою), кам’яні квіти килимом покривають стіни.
Тадж Махал є частиною величезного комплексу – зрошувальний канал, сад, мечеть, ряд інших палацових споруд, чотири басейни – все тут розміщено в повній відповідності з осьовою симетрією, центром якої є мавзолей. Симетрію порушує тільки гробниця самого Шах Джахана, похованого тут згідно з його заповітом поруч зі своєю коханою Мумтаз Махал.

Долина Квітів  


 Долина Квітів – це національний парк, що розкинувся на схилах Гімалаїв в Індії. Площа 87,5 кв. км

 

Ворота в пекло, Туркменістан. Пустеля Каракуми
Ворота в ад, Туркменистан. Пустыня Каракум


Печера Очеретяної флейти, що йде всередину на 240 метрів. Китай, місто Гуйлін
Пещера Тростниковой флейты, уходящая вглубь на 240 метров. Китай, город Гуйлин


Цвітіння сакури в Японії
Цветение сакуры в Японии

Гора Рорайма у Венесуелі. Висота – 2810 метрів
Гора Рорайма в Венесуэле. Высота - 2810 метров

Печера світлячків, Нова Зеландія
Пещера светлячков, Новая Зеландия

Метеора – чернечий центр на вершинах скель у Греції
Метеора - монаський центр на вершинах скал в Греции


Червоний пляж Кайхалулу на острові Мауї, Гаваї
Красный пляж Каихалулу на острове Мауи, Гавайи


Бамбуковий ліс Сагано в Японії
Бамбуковый лес Сагано в Японии

Кристальні печери в Ісландії
Кристальные пещеры в Исландии

Дюни на кордоні Юти і Арізони
Дюны на границе Юты и Аризоны

Доломітові Альпи (північно-східна Італія)
Доломитовые Альпы (северо-восточная Италия)


Дерев’яна церква у Вік – історичному районі Норвегії в околицях Осло-фіорду.


Cha teau La Clayette, Шотландія


Храм Істини в місті Паттайя, Таїланд


Водоспад Хавасу-Фолс, Гранд-Каньйон в Арізоні


Цвітіння агави в пустелі Анза Боррего в Каліфорнії, США


Замерзлий водоспад Рідо, знаходиться в канадській Оттаві.



Водоспад Бігар у Румунії


Плямисте озеро Клілук в Канаді


Дуб Ангел, Південна Кароліна, США. Вік дерева приблизно 1500 років.


Двір університету в Таїланді.


Атлантична дорога в Норвегії.


Атолл в Тихому океані.


Бездонне озеро в кратері згаслого вулкана. Знаходиться на території Національного парку королеви Єлизавети в Уганді. Це кратер з одним з найглибших у світі озер – до 1500 метрів в глибину.


Пустеля Ленсойc-Мараньенсес, Бразилія


Гори Абхазії

Горы Абхазии

Немає коментарів:

Дописати коментар